Bogdan Mara director sportiv CFR Cluj

De Jurnalul Național Sport 81 citiri
2 min citire

Bogdan Mara, directorul sportiv al echipei CFR Cluj, a remarcat importanța celor trei puncte obținute de echipa sa, joi seara, în deplasare, contra francezilor de la Rennes, scor 1-0, în grupa E din Europa League.

Deși a evoluat aproape tot meciul cu un om în plus și pentru aproape 40 de minute chiar în dublă superioritate numerică, CFR Cluj a fost dominată pentru o bună parte a jocului și nu a reușit să își majoreze avantajul. În urma acestei prestații, antrenorul Dan Petrescu va face o analiză, spune Mara.

”Nu ne doream să vină al doilea roșu. Băieții au crezut că victoria e deja obținută. Puteam să închidem jocul în prima repriză. Cred că până la urmă rămânem cu trei puncte extrem de importante. Eu cred că merită evidențiat acest aspect. Dacă jucam bine a doua repriză și ne băteau, sau ne egalau, cu ce rămâneam după acest meci. Nu suntem nici Barcelona, nici Real Madrid.

Nu am jucat bine în a doua repriză și sunt convins că Dan Petrescu va analiza asta. A fost un meci din care rămânem cu trei puncte și șase puncte, după trei meciuri. Când au început aceste meciuri nu ne dăddea nimeni șanse cu Lazio sau cu alte echipe. Este bine că am câștigat. Suntem peste nivelul așteptărilor înainte de această grupă”, a spus Bogdan Mara, la DigiSport.

CFR Cluj a învins-o pe Rennes, în deplasare, joi seara, scor 1-0. Unica reuşită a partidei a fost semnată de Ciprian Deac, în minutul 9. În urma acestui rezultat, campioana României a urcat pe locul 2 în grupa E, cu şase puncte, la o lungime de liderul Celtic Glasgow.

Sursa: News24.ro.