Marius Măldărăşanu îşi prelungeşte colaborarea cu FC Hermannstadt: „Staţi calmi”

În afirmaţiile sale, „Trebuie să învățăm din această finală. Este bună pentru toată lumea, în viitor. Am făcut greșeli, asta e realitatea”.
Astfel, „În prima repriză, era un meci destul de echilibrat, la centrul terenului, au venit greșelile, s-a făcut 2-0. Am revenit, pe urmă iar o greșeală, s-a făcut 3-1.
Și-au văzut interesul, 3-2. Europa League, obiectivul lor principal… Ăsta este fotbalul, precizează jucătorul.
Practic, „Nu din cauza tragerilor de timp am pierdut finala, din cauza greșelilor noastre am pierdut jocul”.
Echipa a avut 2 tribune și jumătate la acest meci. Suporterii au fost senzaționali, le mulțumim. Din păcate nu i-am putut face fericiți.
Despre viitorul, mă voi gândi zilele astea. Va trebui să iau o decizie, e normal. O să aflați, acum e greu să vorbesc despre ce va fi”, a spus Marius Măldărășanu pentru digisport.ro după CFR Cluj – Hermannstadt 3-2.
Marius Măldărășanu analizează finala pierdută și promite să ia o decizie în viitorul său profesional.
Sursa: as.ro
Foto: Profimedia














