În Braşov, o nouă taxă majorată intră în vigoare chiar de 1 Mai

Începând cu 1 mai, o nouă taxă majorată intră în vigoare pentru tarifele pentru transportul public din Brașov care vor înregistra o creștere semnificativă, orașul devenind cel mai scump din țară în ceea ce privește călătoriile cu autobuzul. Noile prețuri depășesc inclusiv nivelul din Capitală, iar impactul se va resimți direct în buzunarele localnicilor și navetiștilor.
Cât este nouă taxă majorată care intră în vigoare de 1 Mai?
Locuitorii Brașovului vor plăti, de la 1 mai, 5 lei pentru un bilet de autobuz valabil timp de 60 de minute – cel mai ridicat tarif urban din România. Comparativ, în București, Cluj sau Constanța, un bilet similar costă doar 3 lei.
Această creștere a tarifelor a fost justificată de RATBV și Asociația Metropolitană pentru Dezvoltarea Durabilă a Transportului Public Brașov prin majorarea costurilor de operare și inflația din ultimii ani. Conform acestora, tarifele vechi nu mai acopereau cheltuielile curente.
Abonamente tot mai scumpe și dispariția biletului unic metropolitan
Modificările afectează și prețurile abonamentelor. Un abonament lunar valabil pentru o singură linie va costa 110 lei, în creștere cu peste o treime față de vechiul tarif. Abonamentele pentru o zi vor fi de 20 de lei (față de 12 lei), iar cele pentru 3 zile vor ajunge la 50 de lei (de la 30 lei anterior).
Totodată, va fi eliminat biletul unic metropolitan, care permitea accesul în toate localitățile din jurul Brașovului pentru doar 4 lei. În locul său, a fost introdus un sistem de tarifare pe inele, în funcție de distanța față de municipiu.
Zonele metropolitane, împărțite pe categorii de tarif
Pentru localitățile imediat apropiate, precum Cristian, Ghimbav, Sânpetru, Hărman și Săcele, prețul unei călătorii rămâne 5 lei. Cei care vin din Bod, Prejmer, Codlea sau Râșnov vor plăti 7 lei, iar cei din zone mai îndepărtate, cum ar fi Zărnești, Vama Buzăului sau Feldioara, vor plăti 8 lei pentru o călătorie.
Și abonamentele metropolitane vor avea prețuri noi, stabilite în funcție de traseu. Acestea vor varia între 80 și 240 de lei pe lună.
De altfel, autoritățile locale spun că vechiul sistem tarifar unic, aplicat din 2023, nu a stimulat suficient numărul de utilizatori și, în consecință, era nevoie de un model mai adaptat nevoilor reale și sustenabilității financiare.
Comparativ cu alte orașe mari din România
În România, niciun alt oraș nu a aplicat până acum un tarif de 5 lei pentru transportul public de suprafață. În București, transportul la suprafață costă 3 lei, similar cu Cluj, Constanța și Craiova. Iașiul și Timișoara percep 4 lei pe călătorie.
Astfel, Brașovul se aliniază doar cu metroul din Capitală în ceea ce privește nivelul ridicat al prețurilor pentru transportul public.
Reacții din partea comunității și justificările oficiale
Chiar dacă autoritățile susțin că aceste majorări sunt menite să asigure funcționarea eficientă a sistemului de transport public, mulți cetățeni și-au exprimat nemulțumirea. Brașovenii consideră că tarifele actuale sunt excesive și vor limita accesul persoanelor cu venituri reduse la transportul public, în special pentru navetiști și elevi.
Cu toate acestea, valoarea amenzilor pentru călătoria fără bilet rămâne neschimbată, la 200 de lei.
Sursa: financiarul.ro












